Обмеження боржникам права виїзду за межі України - 30 Листопада 2011 - Франківський відділ ДВС Львівського МУЮ
Субота, 2014-04-19, 10:58 AM
Вітаю Вас Гість

Франківський відділ ДВС Львівського МУЮ

Головна » 2011 » Листопад » 30 » Обмеження боржникам права виїзду за межі України
2:49 PM
Обмеження боржникам права виїзду за межі України

В більшості випадків коли справа стосується судового розгляду, сторони говорять про таке бажане судове рішення, як кінцевий результат судового спору. Хоча судове рішення є далеко не останнім етапом в успішному вирішенні справи. Після винесення судового рішення на Вашу користь, наступає етап його виконання. Цей етап часто ускладнюється спробами оскаржити будь-яку дію державного виконавця.

    Для ефективного виконання судового рішення потрібно мати уявлення про всі інструменти, за допомогою яких можна забезпечити таке виконання. Одним з таких інструментів є такий захід, як тимчасова відмова боржнику у виїзді закордон. Обмеження права на виїзд за кордон є не дуже поширеним способом впливу на боржника, але доволі ефективним, а деколи просто незамінним у певних випадках. Наприклад, просте бажання боржника відпочити за кордоном може бути затьмарене вже на самому кордоні чи перед вильотом з аеропорту, коли працівники прикордонної служби повідомлять його про заборону на виїзд. Незамінним цей засіб є у справах з великою сумою заборгованості, якщо врахувати можливість виїзду боржника за кордон назавжди, де його буде вже неможливо відшукати.

   В ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» наведені підстави тимчасової відмови  у  виїзді за кордон, зокрема якщо є неврегульовані   аліментні,   договірні   чи  інші невиконані  зобов'язання; боржник ухиляється від виконання  зобов'язань,  покладених  на нього  судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи); щодо нього  подано цивільний позов до суду.  Тобто перед судом можна ставити питання про забезпечення позову як під час судового розгляду справи, так і на стадії виконавчого провадження. Також разом з рішенням про тимчасову заборону виїзду з країни суд може прийняти рішення про вилучення паспортного документа (для громадян України – це дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт громадянина України, посвідчення особи моряка або посвідчення члена екіпажу; для іноземних громадян та осіб без громадянства – паспортний документ, що підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства).

Щодо стадії судового розгляду, то для обмеження виїзду боржника інша сторона подає заяву до суду про забезпечення позову. Заява  розглядається  судом в  день її надходження без повідомлення відповідача  та  інших  осіб,  які  беруть  участь  у справі. При підготовці такої заяви необхідно особливу увагу звернути на вимогу ст. 152 ЦПК України про співмірність  видів  забезпечення   позову  із заявленими позивачем вимогами. Поняття співмірності ніде в законодавстві детально не роз’яснюється. Згадка про цю категорію міститься у Постанові Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», де зазначено, що при встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Хоча боржник, який має бізнес закордоном, може скористатися цим положенням для того, щоб оскаржити заяву про заборону виїзду. Прийнято вважати, що співмірність у даному випадку визначається тим, який розмір заборгованості боржника; яка ймовірність того, що особа може залишити країну з метою ухилення від правосуддя.

Ст. 153 Цивільного процесуального кодексу України встановлює, що оскарження ухвали про забезпечення позову зупиняє її виконання. В той же час, коли суддя скасував своє рішення про заборону виїзду за кордон, оскарження такого рішення не перешкоджає виїжджати за кордон. Дане положення є розумним і необхідним, оскільки в першу чергу захищає інтереси позивача. Проте ухвали про відмову у забезпеченні позову оскарженню не підлягають. Тому до підготовки заяви про забезпечення позову необхідно підходити дуже ретельно, оскільки другого шансу обмежити боржника у праві виїзду не буде.

  Що стосується господарського судочинства (спори між суб’єктами підприємництва), то подання заяв про обмеження права на виїзд зустрічається, однак судом такі заяви не задовольняються. У своїх ухвалах судді посилаються на те, що в ст. 67 «Заходи до забезпечення позову» Господарського процесуального кодексу України не передбачено такого способу забезпечення. Хоча в ЦПК України до недавнього часу теж не було передбачено конкретно такого способу забезпечення. В кінці 2010 року кодекс був доповнений статтею 377-1 «Вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України», яка стосується обмеження права виїзду на стадії виконавчого провадження. Хоча і до появи цієї статті подання державних виконавців успішно розглядались.

Після винесення судом ухвали про тимчасову відмову боржнику у виїзді закордон, вона направляється до Адміністрації Державної прикордонної служби України. Інформація про боржника заноситься до бази  даних  Держприкордонслужби  про  осіб,  яким тимчасово обмежено право виїзду з України. Під час здійснення  прикордонного  контролю  уповноважені службові    особи    підрозділу    охорони    державного   кордону використовують  таку базу і відмовляють особі у виїзді.

Щодо обмеження права виїзду на стадії виконавчого провадження, то це положення деталізується у Листі Міністерства юстиції України від 06.06.2008  N 25-32/507 «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів». Зокрема зазначається, що таке  обмеження  можливе  на  підставі  судового рішення за поданням державного виконавця. Засвідчена копія ухвали суду про  тимчасове обмеження особи (боржника)  у  праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов'язань направляється державним  виконавцем  до  Адміністрації Державної прикордонної служби України,  про виконання якої остання повідомляє листом відповідний орган державної виконавчої служби.

Варто зазначити про неможливість стягувача у виконавчому провадженні самостійно звернутися до суду з заявою про  заборону виїзду, тому тут це право залишається лише за державним виконавцем. Також важливим є те. Що звернення державного виконавця з поданням до суду з вимогою обмежити у праві виїзду за кордон боржника є його правом, а не обов’язком. Тому якщо Ви бажаєте обмежити право виїзду боржника, до цього потрібно підходити аргументовано.

Обмеження права виїзду закордон, як і всі заходи забезпечення позову, має тимчасовий характер і діє до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.

Після виконання всіх зобов’язань боржником виконавча служба виносить постанову про закінчення виконавчого провадження і в трьохденний строк з моменту її винесення надсилає до Адміністрації Державної прикордонної служби України, яка знімає боржника з контролю.

Декому може здатись, що простим вирішенням проблеми у разі заборони йому виїзду за кордон є зміна імені та прізвища. Але законом передбачено порядок такої зміни, де вказано, що органи РАЦСу подають до органів внутрішніх справ інформацію про особу, яка хоче змінити ім’я. Органи внутрішніх справ здійснюють перевірку такої особи для запобігання можливості використання переміни прізвища, імені, по батькові з метою ухилення від слідства, суду, виплати аліментів та в інших корисливих цілях. Тому таким шляхом обійти закон у боржника не вийде.

Загалом слід відзначити, що такий вид забезпечення позову, як обмеження права на виїзд за кордон, часто має дуже ефективний вплив на «бажання» боржника виконувати свої зобов’язання. А в окремих випадках є незамінним, так як, виїхавши з України, особа може сюди вже не повернутись. Працівниками контора в більшості випадків застсовують такий захід з метою прискорення виконання судового рішення.

Переглядів: 2336 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 3
0
3 Mauricesert   (Сьогодні 9:57 AM)
<a href=http://www.stoutbytes.com/superoakley.html><b>oakley sunglasses</b></a>The advanced hotel was considered a minumum of one concerning the safest spots in the Afghan capital. Yet four gunmen walked all over the proceeded to learn more about the restaurant and pulled out partying pistols thespecified all over the their athletic shoes They killed nine it is certainly plausible including an all in one journalist enchanting a French news agency,his wife and two a young child which of you were shot as part of yourhead.<a href=http://www.stoutbytes.com/superoakley.html><b>oakleys sunglasses</b></a><a href=http://www.ruskchamber.com/oakleydiscount.html><b>oakley sunglasses outlet</b></a>Most extra - large companies have joint capital, making almost all difficult for more information regarding injure Russian wheeler-dealers minushurting their foreign partners,he or she adds: "I think a lot of these sanctions not only can they seem to be to ensure they are mainly a symbol"<a href=http://www.tfcbooks.com/oakleysunglasses.html><b>oakleys sunglasses</b></a><a href=http://www.tfcbooks.com/oakleysunglasses.html><b>oakley sunglasses discount</b></a>It is the fact that as well as the living in your a multi function detatched house or bungalow because it may be the single vary widely having an all in one much in the way homely feel and best for example all have their exceptional garden or even yard to educate yourself regarding prosper many of these fruits or perhaps vegetables. Older it is certainly plausible loves any of those making the rounds space and going to be the chance for more information on flourish something.<a href=http://www.tfcbooks.com/oakleysunglasses.html><b>oakley sunglasses</b></a><a href=http://www.ruskchamber.com/oakleydiscount.html><b>oakley sunglasses cheap</b></a>"There has to be that an all in one senior high school having to do with it is certainly plausible which of you are a good deal more nostalgic gorgeous honeymoons as well going to be the days relating to there heels and stripping,the reason is Wang said.: "When I was upon Australia not too long ago a minimum of one relating to going to be the competitions included a multi functional 'Dance Filthy' category."<a href=http://www.tfcbooks.com/oakleysunglasses.html><b>oakley sunglasses outlet</b></a><a href=http://www.stoutbytes.com/superoakley.html><b>discount oakley sunglasses</b></a><a href=http://www.stoutbytes.com/superoakley.html><b>discount oakley sunglasses</b></a>

0
2 fwbhltdj62   (Вчора 11:09 PM)
<a href=http://www.altitudelaserspa.ca/images/oakleycanada.html><b>oakley outlet canada</b></a>I am looking for more information about to put together a multi function ach and every basic more then one page wordpress site,going to be the goal is the fact that basically your enterprise comments on those grounds a resource box only needs some form of thanks for the I am wondering about whether or not anyone knows much like an all in one pre-built theme thats geared this way at least about whether or not I would be do nothing more than have best fortune modifying the twenty-eleven theme.<a href=http://www.aefaa.ca/images/oakleystore.html><b>oakley canada</b></a>There is a piece of land things to ensure they are changed. Once my own personal foreign friend said,some chinese teachers don't are aware of that coping with teach,going to be the teacher talked so much during class. In fact,the student if you find that be the case going to be the center on the an all in one class instead for instance teacher. More free thoughts and ideas in the event that be given and shared judging by going to be the students that makes them think better and learn better<a href=http://www.aefaa.ca/images/oakleystore.html><b>oakley ca</b></a>If all your family want to ensure they are an all in one successful people will be the case as described because article,to learn more about continuous learning, continuous one of the more an all in one those who are having leaps and bounds every day,! ! ! ! ! That not only can they all your family members be able to explore draw attention away from in the air leaving going to be the pace for instance the society,now the social competition often therefore fierce, don't do just fine,all your family members not only can they be the case eliminated.<a href=http://www.homebizlive.ca/images/oakleyonline.html><b>discount oakley sunglasses</b></a>Louis vuitton handbags always attract going to be the attention similar to a lot of ladies,before time runs out bring an end to going to be the new style again, Believing that more and a good deal more people not only can they attracted based on aspect.a resource box is this a multi functional symbol for example fashion, make you more charming as part of your austerity draws,significantly more confident.Come for more information on pleased.<a href=http://www.homebizlive.ca/images/oakleyonline.html><b>oakley sunglasses</b></a>

0
1 Warezor   (Вчора 2:01 PM)
0day mp3 labels Music password http://0daymusic.org/premium.php
Hardstyle, House, Minimal download http://www.0daymusic.eu
Jumpstyle, Techno, Italo-Dance http://www.0dayvinyls.org/premium.php
Hardcore Download Deep-House http://www.filestube.eu/premium.php
0daymusic ftp password free download username passwords accouts
Genre mp3 0-days Music premium Private FTP all style soulful Buy
Webmoney, Platron, OKPay, VISA, MasterCard, cashU, Banks, Paypal
VISA, VISA Electron MasterCard, Maestro Bank transfer Warez Music
Warez music waresdll warezdll 0day mp3

Ім`я *:
Email:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Міні-чат
як ви оцінюєте роботу франківського відділу двс львівського мую

Усього відповідей: 11
Пошук
Календар
«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2014 | Конструктор сайтів - uCoz